• My house…

Podróż do cudownej Hiszpanii z ubezpieczeniem od rezygnacji z wyjazdu

Hiszpania to wpływowy kraj w Europie Zachodniej o fascynującej kulturze, historii oraz kuchni. Co więcej, uważa się go za imprezową stolicę Europy. Podróż do Madrytu – stolicy kraju – oraz nadmorskiej Malagi to idealny sposób na odkrycie hiszpańskiego sposobu życia.

Malaga

Malaga to miasto położone w regionie Andaluzji na południu Hiszpanii, słynące z klimatu śródziemnomorskiego. Są tu cudowne plaże, wiele szlaków wycieczek górskich, możliwości odkrywania cudów architektury, muzeów oraz pysznych miejscowych dań. Dzięki temu Malaga to wspaniałe miejsce na odpoczynek i wakacyjne leniuchowanie.

Pośród popularnych miejsc w Maladze można wyróżnić:

1. Zamek Alcazaba wzniesiony w XI wieku, jedna z najlepiej zachowanych budowli tego typu w Hiszpanii. Z obwarowań na wzgórzu rozciąga się piękny widok na Malagę.
2. Teatr rzymski u podnóży Alcazaby – można go zwiedzać bezpłatnie o każdej porze dnia i tygodnia. Osoby zainteresowane jego historią mogą odwiedzić budynek tuż obok, w którym obejrzą ciekawy krótki film na ten temat.
3. Castillo de Gibralfaro znajduje się na większym wzgórzu za Alcazabą. W twierdzy tej można oglądać fascynujące pozostałości opowiadające o militarnej historii regionu.
4. Muzeum Picassa to idealne miejsce dla miłośników sztuki.

Madryt

Po drodze do Polski warto zatrzymać się w Madrycie – stolicy Hiszpanii i jednym z najwspanialszych miast europejskich. Odznacza się on bogatym dziedzictwem kulturowym oraz historycznym. Słynie także z życia nocnego.

1. Puerta del Sol to jedno z najbardziej tętniących życiem miejsc w mieście. Jest to centralny ośrodek lokalnego systemu transportu oraz słynne miejsce spotkań mieszkańców. Można tu znaleźć wiele kawiarni, barów i restauracji. Będąc tutaj, trzeba sobie koniecznie zrobić zdjęcie na tle pomnika króla Filipa III na koniu przed gmachem Poczty Królewskiej.
2. Wystarczy kilka minut spaceru, aby znaleźć się na Plaza Mayor. To główny plac Madrytu pełen artystów ulicznych oraz kawiarni. Z jednej strony otaczają go historyczne budowle oraz Casa de la Panaderia, dlatego można tu dotrzeć poprzez jego liczne arkady, łączące je z okolicznymi ulicami.

Warto również zwiedzić Mercado de San Miguel, Plaza de la Villa oraz Palacio Real.

Zakup ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu przed podróżą do Hiszpanii

Zagraniczny wyjazd wymaga wiele planów wykonywanych z wyprzedzeniem. Trzeba pamiętać o dopasowaniu terminu wyjazdu do daty rozpoczęcia wakacji szkolnych, wzięcia urlopu i wielu innych zobowiązaniach. Jednocześnie trzeba znaleźć idealną ofertę wyjazdu, jak również zarezerwować wszystko z wyprzedzeniem. Wcześniejsze rezerwacje oznaczają także większe niebezpieczeństwo konieczności anulowania podróży z powodu nieprzewidzianych okoliczności. Dzięki ubezpieczeniu od rezygnacji z wyjazdu można zabezpieczyć finansowo nadchodzącą podroż do Hiszpanii w takich przypadkach. W przypadku dokonania bezzwrotnych rezerwacji noclegów w hotelu, lotów czy aktywności, dzięki ubezpieczenie od rezygnacji można mieć pewność, że w razie nieprzewidzianych zdarzeń nie poniesie się żadnych strat finansowych!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *